1. lékařská fakulta Univerzita Karlova 1. lékařská fakulta Univerzita Karlova Klinika gynekologie, porodnictví a neonatologie 1.LF UK a VFN
ksva 28.06.2023

Jak získat zápočet v oboru porodnictví/gynekologie - 3 možnosti

Vážení studenti, (6. ročník) ,

porodnicko-gynekologický sylabus trvá 7 týdnů - (3 týdny praktických seminářů a teoretických přednášek, 2 týdny klinické docházky, 1 studijní týden a 1 zkouškový týden).

Existují  3 způsoby, jak splnit kritéria pro předmět Ob/Gyn.

Jednu z následujících 3 možností si zvolíte v SIS jako podskupinu předmětu (v případě, že budete požadovat prohození skupiny, stačí nám to zaslat e-mailem: jana.urbanova@vfn.cz )

Státní závěrečnou zkoušku budete muset složit vždy na 1. LF.

1) Plná docházka 5+2týdny na 1. LF UK.

2) Zúčastníte se 2 týdnů klinického volitelného předmětu (jakékoliv porodnicko-gynekologické oddělení -celý svět) a přinesete orazítkovaný certifikát. Poté se budete muset zúčastnit 3 týdnů praktických seminářů a teoretických přednášek. Následně obdržíte zápočet. (není třeba předchozího schválení)

3) Absolvujete kompletní porodnicko-gynekologický program na uznávané zahraniční univerzitě. K tomu je třeba získat naše předběžné schválení. Pošlete nám svou žádost s názvem univerzity a jejím programem Ob/Gyn. Po našem posouzení obdržíte (nebo neobdržíte) náš souhlas a budete muset předložit potvrzení z hostující univerzity. Následně obdržíte zápočet a můžete se přihlásit na všechny volné termíny státních zkoušek po tomto termínu.

Případně doporučujeme vám absolvovat dobrovolný letní volitelný předmět, kde byste měli vidět (normální porod, porodnické/gynekologické ultrazvukové vyšetření, hysterektomii, císařský řez, gynekologické vyšetření a běžnou péči na oddělení).   Tento dobrovolně volitelný předmět uznáváme (celosvětově, stačí pouze certifikát) a budete moci vynechat 2 týdny klinické docházky).

.
doc. MUDr. Kamil Švabík, Ph.D. - zástupce přednosty pro výuku

kamil.svabik@lf1.cuni.cz

Attandance form for 2weeks elective for download

počet zobrazení: 148 autor: ksva, poslední aktualizace: ksva, 28.06.2023
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.